ORIENT RA-NB0103S Contemporary Automatic Ladies Metal Bracelet Strap Watch
This sophisticated ORIENT 32mm mechanical watch showcases a stainless steel case and a stylish white dial.Complementing its sophisticated design are a stretched straight bar index and an hour markers of rhinestones on the dial.This model supports a continuous running time of 40 hours and water resistance of 100 meters.
Specifications
| Model No. | RA-NB0105S |
|---|---|
| Target Group | Ladies |
| Movement | Automatic |
| Winding | HAND WINDING |
| Water Resistance | 1bar(10m) |
| Dial Color | White |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Colour | Rose gold |
| Case size | 38.40mm |
| Glass Material | Crystal Glass |
| Band Material | Calf Leather |
| Band Colour | Red Leather |
| Strap Closure | Pin BuckleĀ |
| WARRANTY | 1 year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


ORIENT RA-NB0103S Contemporary Automatic Ladies Metal Bracelet Strap Watch
ORIENT RA-NB0103S Contemporary Automatic Ladies Metal Bracelet Strap Watch
This sophisticated ORIENT 32mm mechanical watch showcases a stainless steel case and a stylish white dial.Complementing its sophisticated design are a stretched straight bar index and an hour markers of rhinestones on the dial.This model supports a continuous running time of 40 hours and water resistance of 100 meters.
Specifications
| Model No. | RA-NB0105S |
|---|---|
| Target Group | Ladies |
| Movement | Automatic |
| Winding | HAND WINDING |
| Water Resistance | 1bar(10m) |
| Dial Color | White |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Colour | Rose gold |
| Case size | 38.40mm |
| Glass Material | Crystal Glass |
| Band Material | Calf Leather |
| Band Colour | Red Leather |
| Strap Closure | Pin BuckleĀ |
| WARRANTY | 1 year |
Original: $360.79
-65%$360.79
$126.28Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This sophisticated ORIENT 32mm mechanical watch showcases a stainless steel case and a stylish white dial.Complementing its sophisticated design are a stretched straight bar index and an hour markers of rhinestones on the dial.This model supports a continuous running time of 40 hours and water resistance of 100 meters.
Specifications
| Model No. | RA-NB0105S |
|---|---|
| Target Group | Ladies |
| Movement | Automatic |
| Winding | HAND WINDING |
| Water Resistance | 1bar(10m) |
| Dial Color | White |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Colour | Rose gold |
| Case size | 38.40mm |
| Glass Material | Crystal Glass |
| Band Material | Calf Leather |
| Band Colour | Red Leather |
| Strap Closure | Pin BuckleĀ |
| WARRANTY | 1 year |

















